top of page

DSpace Nedir?

DSpace, dünya çapında 3000'den fazla kurulumla en yaygın kullanılan arşiv  yazılımıdır. Ücretsizdir, açık kaynak kodludur ve herhangi bir organizasyonun (eğitim, devlet, konsorsiyum ve ticari kurumlar) ihtiyaçlarına uyacak şekilde tamamen özelleştirilebilir.

 

Kurumsal akademik arşiv yazılımı olan DSpace 

  • Bütün araştırma çıktıları için uluslararası standartlarda içerik arşivleme, 

  • İçerik yönetim, 

  • Yayın performans değerlendirme, 

  • Açık erişim altyapı, 

  • Uzun süreli saklama,

  • İçeriğe telif haklarına uygun erişim sağlayan bir sistemdir. 

DSpace ile kurumsal bilgi birikiminizi arşivleyebilir, koruyabilir, yönetebilir ve telifine uygun olarak paylaşabilirsiniz.

 

DSpace bazı içerik ve doküman yönetim sistemleriyle örtüşüyor olsa da yayınların derlenmesi, arşivlenmesi, uzun süreli korunması ve telif haklarına uygun olarak açık erişime sunulması ve yayın performansına odaklanmış bir yazılımdır.

 

Research Ecosystems olarak, DSpace ile kurumunuzun ihtiyaçlarına göre tamamen özelleştirilmiş, kullanıma hazır bir platform hazırlıyoruz. Sizin tek yapmanız gereken içeriğinize ve kullanıcılarınıza odaklanmak.

Hizmetlerimiz: Kurulum, Güncelleme, Teknik Destek, Danışmanlık, Eğitim.

Hizmetlerimiz

Bizi Farklı Kılan Nedir?

DSpace'i ve Açık Erişimi Türkiye'de en iyi bilen ekibe sahibiz.

Açık erişim, araştırma bilgi sistemleri, açık arşivler ve büyük veri analitiği konusunda çalışan alanında en deneyimli ekibe SAHİBİZ.

DSpace kurulumu ve teknik desteği sağlayan uzman kadromuzla ihtiyaçlarınızı belirleyip anahtar teslim çözümler ÜRETİYORUZ.

İhtiyaçlarınıza ve bütçenize göre rekabetçi fiyatlandırma seçenekleri SUNUYORUZ.

Yeni DSpace 7 ile öne çıkın!!

bottom of page